FREEART
"ГОЛОСИ СВІДКІВ"
Проєкт «Голоси свідків». Зустріч з українською письменницею Катериною Єгорушкіною.
30 березня у Братиславі відбулася зустріч з українською письменницею Катериною Єгорушкіною у рамках проєкту «Голоси свідків».

Катерина Єгорушкіна – письменниця, казкотерапевтка, членкиня українського ПЕН, Спілки письменників України, Всеукраїнської арт-терапевтичної асоціації. Авторка 18 виданих книжок. Книжки Катерини виходили в Литві, Болгарії. Готуються видання в Британії, Канаді, Польщі, Румунії, Грузії, Швеції, Данії. Нова книжка письменниці – «Мої вимушені канікули» (про російсько-українську війну) потрапила до кількох національних топів (зокрема до ТОП-5 «Дитячої Книга Року BBC»).

Проєкт “Голоси свідків” — це плетиво голосів свідків російсько-української війни: дитячих і дорослих. Катерина Єгорушкіна збирала ці історії і на лінії вогню, і в тилу, і на деокупованих територіях, і під час перебування в Польщі. Розпитувала свідків із Маріуполя, Чернігова, Волновахи, Ірпеня, Херсона, Іванкова, Бузової та багатьох інших міст і сіл. Записувала маленькі історії великого болю і неймовірної сили, історії українського спротиву.

До цих голосів додаються щоденникові записи Катерини та поезії про війну. Це історії не стільки про факти, скільки про почуття, символи і цінності, завдяки яким українці мають сили боротися і перемагати. Це роздуми про те, як травма війни впливає на кожного з нас, і як уберегти світ від повторення таких жахливих трагедій у майбутньому, яка важлива терапевтична роль проговорення складних досвідів.

У рамках заходу також читали спогади свідків російсько-української війни; рефлексували довкола власних досвідів; шукали сили і цінності, які допомагають перейти до посттравматичного зростання.

Модератором події виступила Анна Сєдих - культурна менеджерка, перекладачка, журналістка, студентка літературознавства в Києво-Могилянській академії.
Мова події: українська.

Дякуємо кожному, хто долучився до нашої події, проговорив свої досвіди війни і почув голоси інших. Разом ми відчуваємо важливість єднання в культурному просторі, де б ми не були. Тішимося зустрічам і дякуємо Катерині, що приїхала з важливими й цікавими подіями як для дорослих, так і для дітей.

Дякуємо партнерам, які надали простір для події, Goethe-Institut Bratislava, BIBIANA, Medzinárodný dom umenia pre deti.

Подяка модераторці Анні Сєдих, яка зробила зустріч ще цікавішою і синхронізувала зв‘язок з аудиторією, ставила цікаві запитання, розкривала тему з різних сторін.


За медіа-підтримку подяка Владиславу та Марієтті.
За фото і відео-зйомку дякуємо Тетяна Омельченко.

Дякуємо за підтримку і допомогу в організації українському міжнародному бренду ColorWay.

Усім нам треба знати наших митців, як історичних, так і сучасних, підтримувати, відвідувати заходи, пишатись нашою культурою. Це є Душа нації і наша потужна Сила.

Проєкт «Голоси свідків». Зустріч з українською письменницею.